2017 YGS SINAV SORULARININ CEVAPLARI- ÖSYM TARAFINDAN YAYINLANDI

2017 YGS SINAV SORULARININ CEVAPLARI- ÖSYM TARAFINDAN YAYINLANDI.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yüksek öğretime Geçiş Sınav (YGS) soruları ve cevap anahtarını kısa süre içerisinde yayınladı.

40

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yüksek öğretime Geçiş Sınav  (YGS) soruları ve cevap anahtarını kısa süre içerisinde yayınladı.

YGS sınavında saat 10:00 ‘da sınav başladı.15 dakika önce kapıların kapatılacağını bilmeyen adaylar için zor anlara sahne oldu. Bu süre içerisinde sınava yetişemeyen adaylar içeriye alınmadı.Mağdur olan öğrenciler sınava giremeyince göz yaşlarına boğuldu.

2017 YGS sınav soruları ve cevap anahtarları saat 14:00’te ÖSYM’nin sitesinde yayınlandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Twitter’da önemli bir uyarda bulundu: ”Soruların hiçbiri fotoğraflı veya içeriksel olarak sosyal medya ve internet sitelerinde yayımlanmayacaktır. Yayınlayanlar için yasal işlem başlatacağını” bildirdi.

Sınav soruları ve cevapları ÖSYM online sistemi üzerinden erişime açıldı. Sınav sorularında yanlışlık olduğunu düşünen öğrenciler itiraz edebilecekler.

 

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here