Ak Parti Grup Toplantısı

Ak Parti Grup Toplantısı İlk son haber

30

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
İlk önce şunu belirteyim Azerbaycan’ın derdi bizim derdimizdir acısı bizim acımızdır Azerbaycan davasında haklıdır dedi.
Erbakan hocanın seneyi devriyesi idi 27 Şubat hocamızı rahmetle ve özlem ile anıyoruz.
Cumhurbaşkanlığı sistemi için yapılacak halk oylamasına sayılı günler var. Geçtiğimiz hafta partimizin MKY topladık ülkemizi bölgemizin uluslararası sorunları ele aldık peşinden basın mensupları ile toplantı yaptık.
Pakistan Navaz Şerif ile ekonomik konularda önemli kararlar aldık. Pakistan her zaman bizimle dosttur kardeştir her zaman böyle olacaktır.

IKBY başkanı Mesut Barzani ile bölgesel konuları görüştük terörle mücadele konularını ele aldık.
Bayrak polemiği gündeme getiriliyor. Irak anayasasına göre Kürdistan bölgesel yönetimi özerk bir bölgedir parlamentosu var, bayrağı var ,dünyada böyle tanınıyor bu yeni bir olay değil bu konuyu yeni bir uygulama gibi gündeme getirmek iyi niyetli değildir. Irak topraklarının birliğine saygı duyarız, anayasasına da saygı duyarız.
Kürt kardeşlerimizle bizim bir sorunumuz yok . Irak’ta Suriye’de yaşayan kürtler teröre bulaşmamış ise bizim kardeşimizdir. Pkk’ya dünyayı dar ediyoruz edeceğiz.
Geçen hafta eski bakan ve milletvekili parti il başkanı olarak emeği geçen arkadaşlar ile bir araya geldik .
Bakanlar kurulunda El Bab operasyonunu başarı ile gerçekleştirdikten sonra
Deaş’ın Rakka’dan da çıkarılması konularında Rusya, Abd ve yandaş ülkeler ile görüşüyoruz bu konuda henüz bir karar vermedik.
Bir karar verdik Pkk Pyd Ypg ile ilgili örgütleri Rakka operasyonun içerisinde istemiyoruz.
Geçtiğimiz hafta çevre şehircilik bakanlığımızın açılış törenine katıldık. 130 tesisi açtık. Hizmet aşkıyla çok çalışıyoruz açılışları yüzer yüzer yapıyoruz.
Ankara Arenada sözleştik binlerce teşkilat mensubumuzla söz verdik, çocuklarımız, gençlerimiz, bereket için, istikbali parlak bir Türkiye için halk oylamasına kadar durmadan yorulmadan çalışacağız söz mü diyerek söz aldık.
İlk durağımız Kahramankazan oldu. Darbecilere karşı 8 bin kişi ile Akıncılar üssüne direnen kahramankazan oldu.
Referanduma gidiyoruz ama ekonomiyi ciddiyetle denetliyoruz, projelere yatırımlara hız kesmeden devam ediyoruz.
Kosgeb bugün kredi dağıtmaya başlıyor. 11 milyar lira küçük esnafa kaynak sağlayacağız. Kredi tutarları 20 bin ile 50 bin arasında değişiyor. Faizsiz krediler 3 yılda ödenecek.460 bin 167 esnafa vereceğiz, ilk yıl geri ödeme yok son 2 yılda ödenecek söz verdik yerine getirdik dedi.
Yabancı ve gurbetçiler Kdv siz konut alımı yapabilecekler buda ekonomiyi canlandıracak dedi.
Tedaş ile çiftçilerin elektrik, su, borçları ile çiftçiler kooperatifine borçları yeniden yapılandırıldı.
Uzay üssü kurulması için tasarımı meclisi gönderdik. Bu hafta komisyonda görüşülecek dedi.
Türkiye’ yi her alanda lider ülkeler arasına sokmak için gece gündüz çalışıyoruz. 23 ili kapsayan özel kalkınma planı ile ekonomiye can verecek cazibe merkezleri projesini devreye soktuk.  25 milyarlık yatırım müracatı geldi.
Çiftçiler için müjde Ak parti olarak 14 yılda tarım ve hayvancılığa desteğimizi 1,8 milyarda 12 milyara çıkardık. Destekler iki ana dönemde hasattan önce hasattan sonra olmak üzere hedefledik bu yıl içerisinde 13 milyar ödeme yapacağız.Mazot ve gübre desteğini bu yıl Mart ayında yapacağız çiftçiler hazırlığını yapsın.
ihracatçılar müjde limanlarda tartı, medran diye alınan ücretler 60 Tl nin üzerine çıkamayacak isteyen altında uygulama yapabilir.
Tuik tarafından açıklanan rakamlara göre ekonomik güven endeksi Şubat ayında yüzde 6,8 arttı, yüzde 85,7 den yüzde 91,5 e yükseldi açıklamalarında bulundu.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here