Anne Sütünü-Arttıran Besinler

Anne sütü; bebeğiniz için mucizevi bir besindir. Tüm annelerin ortak düşüncesi bebeğini doğumdan sonra emzirme düşüncesidir. Anne yeterli ve dengeli beslenirse, bebeği için çok değerli olan anne sütü ile bebeğini rahatlıkla emzirir.

42

Anne sütü; bebeğiniz için mucizevi bir besindir. Tüm annelerin ortak düşüncesi bebeğini doğumdan sonra  emzirme düşüncesidir.  Anne yeterli ve dengeli beslenirse, bebeği için çok değerli olan anne sütü ile bebeğini rahatlıkla emzirir.

Anne sütünü arttıran besinler nelerdir?

  • Anne sütünü arttırmak için sıvı tüketimi ilk sırada gelmektedir. Yeterli miktarda sıvı tüketimi anne sütünü arttırmada oldukça etkilidir.Günde 2-2,5 litre su tüketimine dikkat etmenizi öneririz.
  • Süt,yoğurt,peynir,yumurta gibi ürünler kalsiyum ve protein açısından zengindir. Annelerin kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde beslenmesi, anne sütünün kalitesini ve miktarını arttırmaktadır.
  • Yeşil sebze grupları tüketmelisiniz. Vücudun direncini arttırmakta ve sindirimi düzenlemektedir.
  • Rezene tüketiminin anne sütünü arttırması bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Mideyi rahatlatmakta ve gaz gibi sorunlara iyi gelmektedir.
  • Kimyonun anne sütünü arttırdığı bilinmektedir.
  • Anne; beslenmesinde gaz yapan ürünlerden uzak durmalıdır.
  • Şekerli besinler tüketmek, sadece kilo almanıza sebep olmaktadır. Tatlı bir şeyler tüketimine ihtiyaç duyduğunuzda meyve ve sütlü tatlılar tercih edebilirsiniz.

Bebeğin yeterli ve dengeli beslenmesi için; anne sütü son derece önemlidir. Özellikle ilk 6 ay bebeğinize sadece anne sütü vermelisiniz. Anne sütü; içerisinde barındırdığı mucizevi bileşenler ile bebeğinizin sağlıklı gelişimi için ilk sırada yer almaktadır.

Annelerin en dikkat etmesi gereken konulardan biride stresten uzak durmaları ve vakit buldukça dinlenmeye çalışmalarıdır.

 

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here