Anneler günü nasıl ortaya çıktı?Anneler günü ne zaman kutlanır?

Anneler günü nasıl ortaya çıktı?Anneler günü ne zaman kutlanır?Anneler günü her yıl mayıs ayının ikinci haftası kutlanmaktadır.Annelerimize bu özel günde en önemli hediyemiz kuşkusuz ki sevgimiz ve annelerimizi sevgi dolu kucaklamamızdır. Bugünü bir gün değil, her gün önemsenen bir değer olarak görmeliyiz.

62

Anneler günü her yıl mayıs ayının ikinci haftası kutlanmaktadır.Annelerimize bu özel günde en önemli hediyemiz kuşkusuz ki sevgimiz ve annelerimizi sevgi dolu kucaklamamızdır. Bugünü bir gün değil, her gün önemsenen bir değer olarak görmeliyiz.

Sizler için  mayıs ayının ikinci haftası pazar günü  kutlanan ”Anneler Günü’nün’ nasıl ortaya çıktığını araştırdık.

Anneler günü Antik Çağlara dayanmaktadır.Amerika’da resmi olarak ilk defa Julia Word Howe Boston’da barışcı bir yürüyüş olarak anneler gününü başlattı.

Anneler günü; 1872 yılında Amerika’da resmi olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Amerika’da Anna Jarvis, annesinin ölüm yıl dönümü olan mayıs ayının ikinci pazar gününde ”annesini ölüm yıl dönümünde ‘ anma amaçlı anneler günü kutlaması başlatmıştır.1908 yılında, Amerika’da Anna Jarvis’in başlattığı; 1914 yılında Kongrenin onayı ile Anneler Günü kutlamaları hızlıca tüm dünyada  yayılmaya başlamıştır.

Anneler baş tacı,cennetin melekleridir.Bu özel günde annelere verilebilecek en özel,en değerli hediyede onu çok sevdiğimizi hissettirmektir.

Anneler baş tacıdır.Bir gül değil, her gün anneler bizim için değerli ve özeldir.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here