Antalya Olimpos’a Nasıl Gidilir?

Antalya Olimpos'a Nasıl Gidilir? Antalya turizmin gözdesi bir şehir.Olimpos'ta pek çok tarihi kalıntıyı görebilirsiniz. Antik dönemden kalma bir köprü bulunmaktadır. Olimpos sahili ile her yıl milyonlarda turistin geldiği cennet gibi bir yerdir.

321

Antalya turizmin gözdesi bir şehir.Olimpos’ta pek çok tarihi kalıntıyı görebilirsiniz. Antik dönemden kalma bir köprü bulunmaktadır. Olimpos sahili ile her yıl milyonlarda turistin geldiği cennet gibi bir yerdir.

Antalya Kemer’e 28 km uzaklıkta  bulunan doğal güzellikleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olan Olimpos nerede? nasıl gidilir? sorularını sizler için araştırdık.

Kemer’e yaklaşık olarak 28 km uzaklıktadır. Olimpos (Olympos) Kumluca mevkisinde bulunmaktadır.

Olimpos (Olympos) ulaşmak için Kumluca şehir merkezinden Yazır Köyü dolmuşlarına binerek ulaşabilmektesiniz.

Antalya’ya 85,7 km uzaklıkta bulunan Olimpos mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Mis gibi portakal kokuları, doğal ağaç  evleri,yanar taşları ile tatil yapmak ve huzur bulmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerdendir.

İstanbul- Olimpos arası yaklaşık araç ile 11 saat sürmektedir. İstanbul-Olimpos arası yaklaşık 805 km mesafedir.

Ankara-Olimpos araç ile yaklaşık 8,5 saat sürmektedir.

İzmir-Olimpos aracınız ile yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Olimpos-Çıralıya doğru portakal ağaçları ile çevrili ağaç evler ve buglov evler bulunmaktadır. Doğal köy kahvaltısı, bol oksijen,harika bir sahil ve huzuru bir arada yaşamak isteyenlerin mutlaka uğramasını tavsiye ederiz.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here