Badem yağının faydaları nelerdir?

Badem yağının faydaları nelerdir?Günümüzde bir çok doğal yağ güzellik ve bakım alanında kullanılmaktadır. Sizler için tatlı badem yağı ne işe yarar? Badem yağının faydaları nelerdir? gibi merak edilen soruları araştırdık.

68

Günümüzde bir çok doğal yağ güzellik ve bakım alanında kullanılmaktadır. Sizler için tatlı badem yağı ne işe yarar? Badem yağının faydaları nelerdir? gibi merak edilen soruları araştırdık.

Badem yağı güzellik,saç,cilt gibi kişisel bakım alanlarında kullanılmaktadır.

Badem yağı nerelerde kullanılır?

  • Badem yağı cilt bakımında kullanılmaktadır. Cildiniz kuru ise; orjinalliğine güvendiğiniz tatlı badem yağından bir miktar pamuğa döküp cildinizi nemlendirme amaçlı kullanabilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken konu ise; cildinizin hassasiyet durumudur.Cildiniz yağlara karşı hassas ise kullanmamanızı öneririz.
  • Badem yağı; saç bakımında kullanılabilmektedir.Kuru ve yıpranmış saçlarda diğer bakım yağları ile de karıştırılıp uygulanabilir. Saç uçlarındaki kuruluğa iyi gelmektedir.
  • Kirpikler için tatlı badem yağı hint yağı ile karıştırılarak kullanıdığında kirpiklere bakım yapmaktadır.Ayrıca kirpiklerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.Kulak pamuğu ya da yıkanmış rimel fırçası ile kirpiklerinize sürebilirsiniz.
  • Badem yakı sakal ve bıyıkların gürleştirilmesinde de kullanılabilmektedir. Sakal bölgesine uygulanan badem yağı tüylerin gürleşmesine yardımcı olmaktadır.

Tüm yağlarda dikkat edilmesi gereken konu cildinizin hassasiyet durumudur. Bu nedenle dikkatli kullanılması önerilmektedir.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here