Bahçeli Bugün de 84’ü Söylemeyeyim

Bahçeli Bugün de 84'ü Söylemeyeyim

12

Milliyetçi Hareket Partisi Genel başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bahçeli “Misak-i Milli bizim yeminimizdir , sınırımızdır. Mustafa Kemal Atatürk Misak-i Milli’yi anayasa olarak görmüştür. Bizde bu anayasa uymak zorundayız. Bu yemin yaşatılmalıdır. 82 Kerkük, 83 Musul  bugün de 84’ü söylemeyeyim 85’in heyecanı kalmaz. Irak ve Suriye üniter yapıda kalması dileğimizdir. Fakat bu alt üst olursa buraya seyirci kalamayız. Misak-ı Milli’den mirası hakkımızdır. Biz ecdadımızdan kalan mirasa sahip çıkmak zorundayız. Aklımızda her zaman Musul , Kerkük ,Trakya ve Kıbrıs olacaktır” açıklamalarında bulundu.

Bahçeli İdlib operasyonu için de, Türkiye hemen güneyinde oynanan oyunlara seyirci kalmayacaktır. Astana’da Rusya , İran ve Türkiye garantörlüğünde yapılan toplantılarda karar alınan çatışmasızlık bölgesini yürürlüğe koyma girişimidir. İdlib’te terör örgütleri yuvalanmış vaziyettedir. Türkiye, Özgür Suriye Ordusu katılımında İdlib’i terör örgütlerinden temizleyerek Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yer alan PYD-YPG koridorunun Akdeniz’e ulaşımına aynı zamanda bu koridorun engellenmesi için gereken adımlar atılıyor. Türkiye milli gücüyle birlik ruhuyla karşı durmalıdır. HTŞ, IŞİD, FETÖ, PYD-YPG,PKK ve benzeri  katil ve cinayet örgütlerine Türk milletinin gazabı, Türk devletinin kudreti gösterilmelidir. İdlib operasyonu kolay olmayacak, zaman alacaktır. Ama sabırlı, akıllı, stratejik davranmak; gerektiği yerde silahlı mücadeleden de kaçınmamak lazımdır. İdlib’te terör örgütlerinin direnişindeki dozaj, kaçabilecekleri alanlar, alabilecekleri destek ve takviyeler, Astana ruhuna bağlılık, ittifak içindeki ülkelerin ilişkileri, hepsinden önemlisi de bölge halkının bakışı operasyonun akışını etkileyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken en temel sorumluluk sivillere zarar verilmemesidir. Canilere hak ettikleri acıklı ders kesinkes verilmelidir açıklamalarında bulundu.

Bahçeli ABD Müttefikini kaybetmemeli tavsiyesinde bulunuyorum. Amerika vize başvurularını askıya alarak skandal bir karar imza attı. Türkiye hemen misilleme yaparak karşılık vermiştir.Amerika neyi amaçlamaktadır. Kısa zamanda ne değişti? Derhal bu yanlıştan dönmelidirler. Kızıldere atasözü derki “Dur dinle her zaman konuşursan hiçbir şey duymazsın” açıklamalarında bulundu.

 

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here