Basketbolda Avrupanın En Büyüğü Fenerbahçe

Basketbolda Avrupanın En Büyüğü Fenerbahçe THY Euro ligde Fenerbahçe-Olimpiakos ile final fourda final maçına çıktı. Geçen yıl finalde kaybeden Fenerbahçe bu yıl kazanmak için elinden geleni yaptı

61

THY Euro ligde Fenerbahçe-Olimpiakos ile final fourda final maçına çıktı. Geçen yıl finalde kaybeden Fenerbahçe bu yıl kazanmak için elinden geleni yaptı. İstanbul’da seyirci avantajını da arkasına alan Fenerbahçe muhteşem bir maç çıkardı. Avrupanın en büyük kupasını Fenerbahçe kaldırdı. Sırp koç Obradoviç finale damga vurdu.

Fenerbahçe 110 yılın sonunda Avrupanın en büyük kupasını kaldıran ilk Türk takımı olmayı başardı.

Maça hızlı başlayan Fenerbahçe ilk periyodu 26-18 önde bitirdi. İkinci periyotta ise Olimpiakos iyi mücadele etmesine rağmen Fenerbahçe devreye 39-34 önde girmeyi bildi. Üçüncü periyotta muhteşem oynayan Fenerbahçe 60-48 önde tamamladı. Son periyotta gereken herşeyi yapan  temsilcimiz bir ara farkı 19 sayıya kadar çıkardı. Maçı 80-64 kazanarak kupaya uzanmayı bildi.

  1. Periyod    : 26-18
  2. Periyod    : 39-34
  3. Periyod    : 60-48
  4. Periyod    : 80-64 Fenerbahçe kazandı.

THY Eurolegade 2016-2017 sezonununda kupa Fenerbahçe’nin  olurken Udoh maçın adamı seçildi. Obradoviç şu ana kadar Avrupa Kupasında 19. finalini oynadı ve  9. kupasını kazandı. Maçtan sonra Datome verdiği sözü tutarak sahada saçlarını kesti.

Fenerbahçe’yi yürekten kutluyoruz.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here