Baykal İkinci Kez Ameliyat Edildi

Baykal İkinci Kez Ameliyat Edildi Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Antalya milletvekili Deniz Baykal dün acil olarak hastaneye kaldırılmıştı.

26

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Antalya milletvekili Deniz Baykal dün acil olarak hastaneye kaldırılmıştı. Deniz Baykal beyine giden sağ damarın tamamen kapalı olması üzerine ameliyata alınarak damarın açıldığı fakat sol tarafında kol ve bacakta güçsüzlük oluştuğu belirtildi. Deniz Baykal’ın yoğun bakımda bulunduğunu ve sağlık durumunun iyiye gittiğini açıklayan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. DR. Erkan İbiş beyinde bir ödem var ama büyümüyor güçsüzlükte azalıyor antibiyotik tedavisine tepki veriyor yeni bir ameliyata şu anda gerek duymuyoruz açıklamasında bulunmuştu.

Bugün Deniz Baykal ikinci kez ameliyata alındı. Ameliyatın 2,5 saat sürdüğü Baykal’ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.  CHP’nin doktor milletvekillerinden Metin Lüftü Baydar hastane önünde açıklama yaptı, şu bilgileri verdi; ”Beyinde ödem artmıştı ameliyat kararı verildi. Beyindeki kanlanmanın tam olduğu, beyin dokusunun canlı olduğu gözlendi. Beynin içindeki ödem boşaltılarak ameliyata son verildi sağlık durumu iyidir. Beyindeki bütün damarlar çalışmaktadır. Canlı olmayan bir doku yoktur. Yoğun bakımdan çıkınca onun burada “Nerde kalmıştık” diye yapacağı açıklamaları izleyeceğiz açıklamalarında bulundu.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here