Bebeklerde isilik neden olur?

Bebeklerde isilik neden olur?Bebeklerde isilik özellikle yaz aylarında oluşmaktadır.Nemli ve sıcak havalar bebeğinizin cildinde isiliğe neden olmaktadır.

92

Bebeklerde isilik özellikle yaz aylarında oluşmaktadır.Nemli ve sıcak havalar bebeğinizin cildinde isiliğe neden olmaktadır.

Bebeklerde özellikle yaz mevsiminde üst üste kıyafetler giydirmek, sıcağın ve nemin etkisiyle vücudunda kızarıklıklar oluşmasına sebep olmaktadır.İsilik bebeğinizin vücudunda görülen küçük kızarık izler şeklindedir.

Deride yer alan ter kanalları bebeğin olduğundan fazla giydirilmesi ve ter kanallarının işlevini yapamaması nedeni ile kırmızı minik izler şeklinde isilik olarak kendini göstermektedir.Bebeğinizde isilik gözlemlediyseniz, kıyafetlerini daha hafif ve terletmeyecek şekilde giydirmelisiniz.İsilik daha kötü şekile dönüşebilir.İçi su dolu kabarcıklar bebeğinizi rahatsız edecektir.

Bebeğinizi isilikten korumak için neler yapabilirsiniz?

  • Yaz aylarında ılık duş bebeğinizi isiliklere karşı korumak için önemlidir.
  • Hafif ve pamuklu kıyafetler tercih edilmelidir.
  • Bebeğinizin isilikli bölgelerini sabun ve lif gibi malzemeler ile ovuşturmayınız. Tahrişin artmasına sebep olmaktadır.
  • Banyo sonrasında bebeğinizin kuru olduğuna emin olunuz.İsilik olan bölgenin kuru ve temiz olması isiliğin azalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Güneş görmeyen bir odada yatırmanız terlemesini azaltacaktır.Bebeğinizde ki isilik bu sayede daha kolay geçecektir.
  • Bebeğinizin tırnaklarının kısa olduğuna emin olmanızı öneririz.İsilikli bölgeyi kaşımak tahrişe sebep olmaktadır.

İsilik genelde bir iki güne geçmektedir. Yukarıda bahsedilen öneriler ile bebeğiniz isilikten daha rahat kurtulacaktır.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here