Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Ürünleri Toplatma Kararı

Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Ürünleri Toplatma Kararı Bilim ve Teknoloji Bakanlığı yaptığı kontroller sonucunda ayıplı ürünler tespit. Bu ürünlerin yangın çıkartma , elektrik çarpması riskleri taşıdığını belirterek atmış dört ürün hakkında toplatma kararı verdi.

59

Bilim ve Teknoloji Bakanlığı yaptığı kontroller sonucunda ayıplı ürünler tespit. Bu ürünlerin yangın çıkartma , elektrik çarpması riskleri taşıdığını belirterek atmış dört ürün hakkında toplatma kararı verdi. Herkesin evinde bu ürünleri kontrol ederek gereken tedbirleri almaları istendi.

Yapılan Duyuru şöyle;

GÜVENSİZLİĞİ TESPİT EDİLEN ÜRÜNLERE İLİŞKİN BAKANLIĞIMIZCA ALINAN TOPLATMA KARARLARI-14
Bakanlığımızca 4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanunun 11’inci maddesi kapsamında, güvensizliği tespit edilen ve haklarında piyasaya arz yasağı, toplatma ve bertaraf kararı verilerek mevzuat ile belirlenen süreçleri tamamlanan yaptırım kararlarına ilişkin bilgilere, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinin 10’uncu maddesi uyarınca aşağıda yer verilmiştir.
Bakanlığımızca, 4703 sayılı Kanun kapsamında güvensizlik nedeni ile alınan toplatma kararlarının mevzuat ile belirlenen süreçlerinin tamamlanmasını müteakip duyurulmasına devam edilecektir. Toplatmaya konu ürünlerden ellerinde bulunanların, ürünün üreticisine başvurması gerekmektedir.
Bu ilan, üreticilerin aşağıda yer verilen marka/model ürünlerine yönelik olup, üreticilerin tüm ürünlerini kapsamamaktadır. Kamuoyuna duyurulur.

Duyurunun pdf dosyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Toplatma Kararı Listesi tıklayınız

 

toplatma karar

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here