Bitkisel yağlar ve faydaları nelerdir?

Bitkisel yağlar ve faydaları nelerdir?Sizlere bugün bitkisel yağların nelere iyi geldiğini ve hangi alanlarda kullanılabileceğini araştırdık.

40
Picture 010

Sizlere bugün bitkisel yağların nelere iyi geldiğini ve hangi alanlarda kullanılabileceğini araştırdık.

Bitkisel yağlar ve faydaları nelerdir?

  • Ada çayı yağı; elma yağı olarakta bilinmektedir. Özellikle bebeklerde gaz sancıları ve sıkıntılarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Bebeklerin karın bölgesine ve ayaklarının altına bir miktar ada çayı yağı uygulanarak masaj yapılmaktadır. Ada çayı yağı yara üzerine direk uygulanabilmektedir.
  • Anason yağı; on iki parmak bağırsağındaki yaraların iyileşmesinde kullanılabilmektedir. Bebeklerde gaz giderici etkilere sahiptir. Ter kesicidir. Bir şeker parçasının üzerine bir miktar anason yağı damlatılarak kullanılabilir.
  • Biberiye yağı; sivilcelere iyi geldiği bilinmektedir. Cilt bakımında kullanılabilmektedir.Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.İdrar söktürmeyi sağlamaktadır. Cilt bakımında kullanılacak ise; bir miktar pamuğun üzerine biberiye yağı eklenerek sivilceli bölgeye uygulanır. Bir fincan su içerisine 3-4 damla eklenerek içilebilir.
  • Çörek otu yağı;Astıma iyi geldiği bilinmektedir. Şeker rahatsızlığına ve romatizmal rahatsızlıklara ayrıca adet söktürücü özelliklere sahiptir.Anne sütünü arttırmaya yardımcı olmaktadır.Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.
  • Hindistan cevizi yağı; saç, cilt ve vücut bakımında kullanılmaktadır. Bulantıya iyi geldiği bilinmektedir.
  • Kantaron yağı; yaraların ve izlerin giderilmesinde kullanılmaktadır. Ateşi düşürmeye yardımcı olmaktadır. Hemoroide iyi geldiği bilinmektedir.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here