Chp Selin Sayek Böke Açıklamalar

Chp Selin Sayek Böke Açıklamalar ilk son haber

45

CHP sözcüsü Selin Sayek Böke toplantıdan sonra açıklamalarda bulundu.
Bugün hayır diyenler taşeronlar,madenlerde ölenler,hayır diyenler tazminatlarını kaldırmaya çalıştığınız milyonlarca işci, Türkiye’nin birliği beraberliği için hayır diyorlar.
Bu insanları terörist ilan etmeye, ülkeyi böyle bölmeye kimsenin yetkisi yok. Evet diyen de hayır diyende eşit bizim insanımız. Evet veya Hayır diyenler demokratik hakkını kullanıyor. Kardeşi kardeşe düşman etmesine izin vermeyeceğiz bütün Türkiye birlikte olacağız ayrışmayacağız.
Almanya’nın ifade özgürlüğüne izin vermemesine tepki verdik bunu en iyi biz biliriz, bunu en iyi de Ak parti yapar. Fazla uzağa gitmeye gerek yok referandum için mitinglere izin verilmediği, iktidarın hoşuna gitmeyeni yazdı diye içeri alınanları biliyoruz, Khk’lar ile görevden alınan bilim adamlarını,bir tweet yüzünden mahkeme kapılarında süründürülen gençleri biliyoruz, yediğimiz gazlardan ,joblardan biliyoruz biz kendimiz için neyi savunuyor isek herkes için savunuruz, Türkiye’de savunduğumuzu tüm dünyada da savunuruz bunuda yapıyoruz. dedi.

Baykal ilkesel bir tutumla hareket etmiştir. Bütün siyasilerin  temiz ve dürüst olarak siyaset yapmalarını istiyoruz.
Bahçeli’nin Türkiye dışında gözle, kulakla gördüklerini ülke içerisinde de hayırcılar için kullanılan terörist tavrına da aynı göz, kulak ve dille cevap verse idi.

Süleyman Soylu’nun açıklamaları için ; Türkiye’nin her şehrinde bombaların patladığı yerleri gerçeğe çeviren Ak partidir. Bundan kurtulmak için çok hırçın ve çirkin şekilde davranıyor dedi.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here