CHP Sözcüsü Böke: “Hiçbir Tehdide Pabuç Bırakmayacağız”

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

15

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantı sonunda CHP sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke açıklamalarda bulundu.

İktidarın temel görevinin vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak olduğunu söyleyerek. “Asgari ücret açlık sınırının altında iken, asgari ücrete yapılan 104 liralık zam iki haftada erimişken, Türk Lirası yüzde 26 değer kaybetmişken Türkiye’nin gündemi bunlardan tamamen uzak ülkenin geleceği rejim değişikliğine kilitlenmiş durumda” dedi.

Böke ; İktidarın sürekli paket açıklamalarını değerlendirirken “Siyasi istikrarsızlık, hukuksuzluk, terör ve güvensizlik devam ettiği sürece ne bu paketler ne de Merkez Bankası çare olamaz. Hepimizin hemen yapması gereken “bu siyasi iktidarsızlığı, hukuksuzluğu, demokrasi yoksunluğunu derhal düzeltmeliyiz. 80 milyonun geleceği buna bağlı” dedi.

Böke referandum sürecine girerken hayır diyeceklerini açıklayan kurum ve kişilere şimdiden baskı yapılmaya başlandığını söyledi. Selin Sayek Böke “İktidarın referandumda korku ve tehdit stratejisi uyguladığı” belirtti.

 

Selin sayek Böke ; “Rejim değişikliğine ‘Hayır’ diyenlere, Cumhuriyet’e sahip çıkanlara, ‘milletin egemenliği sarayın egemenliğinden kıymetlidir, saraya teslimiyete ‘Hayır’ diyenlere, ister İktidar yandaşları tarafından, isterse İktidarın cesaretlendirdikleri tarafından gelebilecek hiçbir tehdide pabuç bırakmayacağız. Buna ‘Demokrasi, Cumhuriyet, Türkiye’nin birliği, beraberliği, birlikte yaşama kültürü’ diyen hiç kimse izin vermeyecektir ve izin vermemelidir. Ne yaparsanız yapın, Türkiye’ye, tek adam rejimine karşı duranların mücadelesine ve demokrasiye engel olamayacaksınız. Bu ülkede mutlaka demokrasi kazanacak. ‘Türkiye, Cumhuriyet’ diyen, ‘Bizi fakirleştiren, ayrıştıran, bu düzen değişmeli’ diyen herkes, mutlaka ‘Hayır’ diyecek” dedi.

Böke kendisine sorulan sosyal medyada başlatılan evet kampanyası ile ilgili soruya “Ekmeğini taştan çıkarmaya çalışan milyonlar var Türkiye’de, onlar kendileri ve çocuklarının geleceği için HAYIR diyeceklerdir ama belli ki kazandıkları milyonlar sarayın vesayetine bağlı olanlar Türkiye’yi yok etme pahasına EVET demeyi göze almışlardır” dedi.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here