Cumhurbaşkanı Erdoğan Kastamonu’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kastamonu'da İlk Son Haber

33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu’da konuştu. Türkiye’yi kıskanıyorlar. Orduları, yenilmez sandıkları donanmaları ile işgale geldiler olmadı. Şimdi de terör örgütlerini ekonomiyi, diplomasiyi silah gibi kullanarak işgal etmek istiyorlar dedi.
Kimler hayır diyor Kandil’deki terörist başları, Pkk terör örgütü hayır diyor, Fetöcüler hayır diyor. Peygamberimiz ne dedi “kişi sevdikleri ile beraberdir” diyor. Bunlar Kandil’i sevdikleri için Kandille,Fetöcüler ile beraberler. 15 Temmuz’da ne yaptıkları ortada. 16 Nisan bunun hesabını sorma günüdür. Referanduma az kaldı 25 gün, çok çalışacağız. Türkiye’nin yeni yönetim sistemi oylanacak. Mevcut sistemde 1966’da darbe yapıldı. Adnan Menderes ve arkadaşları idam edildi. Onların idamını alkışlayanlar bugün hayır diyerek karşımızda duruyorlar. Ana muhalefetin başı el alem uzaya çıkıyor bizimkiler ülkeyi tek adama bırakıyor diyor. El alem uzaya çıkarken siz darbe peşindeydiniz. Sanayileşmeyi siz engellediniz ülkeye bedel ödettiniz. El alem uzaya çıkarken siz kız çocuklarının kıyafeti ile  türbanı ile uğraştınız dedi. Benim kızlarımda ülkemizde üniversiteye giremedi bizimkiler de mecburen ABD, İngiltere ve Avustralya’da okudular bizim ülkemizde okuyamadılar. Şimdi devran değişti.
Mesele ne biliyor musunuz? bunların gözleri kulakları kalpleri hakikate kapalıdır. İşleri güçleri yalan akşam yalanla yatıyorlar sabah yalan ile kalkıyorlar dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderme yaparak ses kaydını dinletti. Çift başlılık ortadan kalkar. Biz bu kavga çıkmasın diye bunu birleştiriyoruz. “Zihin fukara olunca akıl ukala olurmuş” dedi. Chp de 7 seçim kaybetmiş yerinden kıpırdamıyor. Mevcut sistem bunu sağlıyor. Yeni sistemde 2 defa kaybetsen seni orada tutmazlar onun için bu kadar çok bağırıyor dedi.
Hükümetleri yıkmak için vaatle şantajla milletvekillerini istifa ettiren siyaset baronları vardı.
Hükümet sandıkta kurulacak. Milletin yarısından bir fazla oy ile seçilen kişi kendi hükümeti seçecek. Cumhurbaşkanının fesih yetkisi yok kanun yapma teklifide yok sadece bütçe bunlar 18 maddeyi okumadan milletin karşısına geçiyorlar.
2001 krizini söyleyerek devrin başbakanı siyasetten silindi Cumhurbaşkanı yola devam etti. Şu anda ana muhalefetin başı yok olanın devamıdır. Cumhurbaşkanı sorumsuzdu. Yeni sistemde bir kriz çıkarsa hangisi talep ederse etsin ikisi birden meclis ve Cumhurbaşkanı seçime gidiyor. Cumhurbaşkanının meclisi fesh edip kendisinin seçime gitmeme durumu yok.
Artık Cumhurbaşkanı sorumsuz değil yeni anayasa ile birlikte her yaptığımdan sorumlu olacağım. 16 Nisan’ı yalan yanlışa kurban etmeyelim.  Bir ülkede anayasa varsa o ülkede tek adam olmaz. 18 yaş uygun değil diyorlar ya bu ne terbiyesizliktir. Ey Chp kendine güveniyorsan sen de parlementoya sok bu gençleri,girsinler. Ben gencime güveniyorum inanıyorum. Birde sadece 18 yaşında erkekler meclise girecek sanıyorlar kızlarımızda girecek.

Chp 1940’lı yıllardaki tek parti Chp ‘sinin Türkiye’ sini istiyorlar. O devirler geçti halkımız uyanıktır. Gerekli cevabı sandıkta verecektir dedi.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here