Cumhurbaşkanı Kadem Toplantısında

Cumhurbaşkanı Kadem Toplantısında ilk son haber

29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kadın ve Demokrasi Derneğinin düzenlediği “Evet kadın varsa demokrasi var” toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Dün kadını insan yerine koymayanlar, bugün kadınları yine farklı yere koymaya çalışıyor. Kadını insan olarak görüp kabul ettiğimizde pek çok şey değiştiği görünmektedir dedi. “Ülkemizde şayet bir erkek bir kadına şiddet  uyguluyorsa, kötü davranıyorsa, hiç kimse bunun faturasını dinimize, kültürümüze,  medeniyetimize çıkartamaz. Çünkü inancımızda ve Anadolu irfanında kadın gerçekten  çok müstesna bir yere sahiptir. Bakınız erkekle eşittir demiyorum, çok daha  ötesidir” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Darbe dönemlerine bakınız mutlaka yasama,yargı, yürütme güç çatışmasından dolayı yaşanmıştır dedi. Ben seçilmiş Cumhurbaşkanıyım açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanların konuşmalarını iptal eden Almanya için sert konuştu. “Varsınlar konuşturmasınlar. Yani konuşturmamakla Almanya’daki oyların ‘evet’ değil de ‘hayır’ çıkacağını mı zannediyorsunuz? Ey Almanya, sizin demokrasiyle  yakından uzaktan alakanız yok. Sizin şu andaki uygulamalarınız geçmişteki Nazi  uygulamalarından farklı değil, bunu böyle biliniz.Bize demokrasi dersi vereceksiniz, gelince orada Türk Bakanı konuşturmayacaksınız. Hollanda da aynı şeyi yaptı, belki diğerleri de gelecek. Fikre, düşünceye saygı bileceksiniz. Bunları uluslararası toplu olarak dile getireceğiz. Dünyaya rezil rüsva edeceğiz. Biz o Nazi dünyasını görmek istemiyoruz” açıklamalarında bulundu.
 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here