Diyanet Camilere Siyaset Sokmayınız

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Hürriyet'e konuştu. Görmez Ümraniye Modoko Camisi İmamı Hüseyin Güleç hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

27

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Hürriyet’e konuştu. Görmez Ümraniye Modoko Camisi İmamı Hüseyin Güleç hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi. Olay sonrası emekli olduğu açıklanan Hüseyin Güleç hakkında görev başındayken yaptığı işlerden dolayı soruşturma açıldığı belirtildi.

İmam Hüseyin Güleç Evet propagandası yapmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez camilerin ve ibadethanelerin siyaset üstü olduğunu herkesimden insana açık olduğu en ufak ayrıştırıcı açıklama yapılamayacağını imamlara misyonlarının, toplumun birliği ve beraberliği için çaba göstermek olduğu, irşat dillerinin asla parçalayıcı bir dil olmayacağı uyarısında bulundu. Vaaz ve hutbelerde, ima ile dahi olsa kimsenin ötekileştirilemeyeceğini, dışlanamayacağını belirtti. Diyanet’in milletin ortak bir değeri olarak din hizmeti verdiğini açıkladı.

Diyanet Başkanı Mehmet Görmez Sosyal medyada ortaya çıkan evet propagandası yapan diğer sarıklıların Diyanet ile bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here