Donald Trump’tan Suriye Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı basın açıklamasında "Suriye'de 6 yıldır savaş sürüyor Obama'nın görüşlerinden farklı olarak bölgede

28

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı basın açıklamasında “Suriye’de 6 yıldır savaş sürüyor Obama’nın görüşlerinden farklı olarak bölgede güvenli bölgeler oluşturacağız” dedi.

Trump, Avrupa Birliği; Suriye ve Ortadoğu’da ki krizden ve savaştan dolayı milyonlarca mülteciyi kendi topraklarına almaları büyük hataydı. Aynı şeylerin burada da olmasına izin vermeyeceğim bu yüzden sivil halkın kendi topraklarında daha güvenli olmaları için Suriye’de güvenli bölgeler oluşturacağız” dedi.

Trump’ın açıklamalarına Rusya ve Türkiye’den açıklamalar geldi. Rusya bizim bu konu hakkında bir bilgimiz yok bize danışan olmadı. Güvenli bölge ile açıklama yapanlar her türlü sonucunu hesaplayarak konuşmalarını yapmaları gerekir açıklamalarını yaptı.

Türkiye ise “ABD Başkanı Donald Trump’ın güvenli bölge diyerek ne demek istediğini detaylarını anlamaya çalışıyoruz bizim ısrarla belirttiğimiz Güvenli Bölge belli. Bizimle aynı şeyleri mi düşünüyorlar bunu daha net göreceğiz” dedi.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here