ENERJİ BAKANI ALBAYRAK’TAN AÇIKLAMALAR

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak elektrik ve doğalgaza 2017 yılında zam yapılmayacağını söyledi. Albayrak dolardaki, "Bu artışa rağmen 2017'de ne elektrik ne de doğalgazda bir zam olmayacak" dedi.

16

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak  elektrik ve doğalgaza 2017 yılında zam yapılmayacağını söyledi. Albayrak dolardaki, “Bu artışa rağmen 2017’de ne elektrik ne de doğalgazda bir zam olmayacak” dedi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Elektrik kesintileriyle ilgili  “Yaşadığımız elektrik kesintisi normal bir kesinti değil. Tarihte ilk defa bütün hatlar koptu. 70 km’yi geçen rüzgarda ciddi zararlar verdi. Kopan hatların 4 tanesi onarıldı. Diğer 3 hattın onarılması birkaç hafta sürebilir dedi. Asıl önemli olan hatlar gerçekten doğal afetler yüzünden dolayı mı koptu? Normal zamanda yaşamıyoruz. Bakın 31 Aralık gecesi üç farklı bölgede yer altı kablolarının kesildiğini tespit ettik. Bu günlerde farklı tehditlerle karşı karşıya kalıyoruz. 30 Aralık’ta da siber saldırı ihbarı aldık.

Dün Amerika merkezli bir siber atak gerçekleşti. Biz bunlara karşı savunma ve engelleme yaparak süreci yürütüyoruz. Bir çok açıdan tedbirli olmalıyız. Türkiye’nin 2017 yılında ciddi bir enerji ve elektrik üretim riskimiz yok, yatırımlarımıza daha da hız vereceğiz.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı olarak yeni karar aldık. Bakım için bu dönemde planlı kesinti olmayacak” dedi

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here