Erdoğan TOBB Ekonomi Toplantısında Konuştu

TOBB Ekonomi toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

26

TOBB Ekonomi toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan  önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ; İşsizlik verilerindeki yüksekliğe dikkat çekerek. Başbakan tarafından açıklanan istihdam yardımına 10 kişi çalıştıran bir iş yeri şartlarını zorlayarak 1 kişiye daha istihdam sağlarsa destek alacak. Büyük firmalarda sanırım 3 – 5 kişiye istihdam sağlamaz büyüklüklerine göre iş alımı yapmaları lazım. Bu işin bereketi var. Bu işi Konukoğlu açar diyerek Konukoğlu’na sordu kaç kişiye istihdam yaratacaksın. Konukoğlu yüzde beş personel artırımı yapacağım sözüne karşılık şuanda kaç personelin var düz hesap 20 bin yüzde 5 i 1.000 kişi yapar dedi. Konukoğlu’nu diğer grupların takip etmesi lazım Kale grup, Sabancı, Koç gerekeni yapacaklardır. Bu milli seferberliktir. Mart sonuna kadar işsizliği gümbür gümbür çökertelim dedi. Ondan sonra kredi derecelendirme şirketlerini göreceğiz dedi.

Erdoğan “Katıldığım son Davos toplantısında IMF heyetine bizi yönetmeye kalkmayın size para borcumuz var onuda ödüyoruz siz bizi yönetmeye kalkışmayın dedim. Biz bugünlere böyle geldik böyle gideceğiz” açıklamalarında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım ” Bu süreçte sigorta primleri bizden net ücretler sizden olacak. 2017 yılını bir kısımın söylediği gibi karamsar geçirmeyeceğiz 2017 yılı ekonomide çok iyi geçecek ekonominin şaha kalkacağı yıl olacaktır” dedi.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here