Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Günlük hayatta zamanla yarışırız. Sizlere bugün hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri paylaşacağız. Uygulayacağınız pratik bilgiler ile zaman tasarrufu sağlayacaksınız, hem de işleriniz daha kısa sürede bitirmenin keyfine varacaksınız.

27

Günlük hayatta zamanla yarışırız. Sizlere  bugün hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri paylaşacağız. Uygulayacağınız pratik bilgiler ile zaman tasarrufu sağlayacaksınız, hem de işleriniz daha kısa sürede bitirmenin keyfine varacaksınız.

  • Çalışan bayanlar için akşamları kısıtlı zamanda yemek yapmak yorucu bir süreç. Marketlerden,pazardan aldığınız marul,maydanoz gibi yeşillikleri sirkeli suda yıkayıp kuruduktan sonra havlu kağıda sarıp, buzdolabında saklamak bir haftalık salata menünüzü kolaylaştıracaktır. Yeşillikler bir hafta tazeliğini koruyacağı gibi, her gün yıkamak ile uğraşmayacaksınız.
  • Defne yaprağı hoş kokusu ile bilinmektedir.Bakliyatları sakladığınız kavanoza defne yaprağı eklediğinizde böceklenme sorununu ortadan kaldırmaktadır.
  • Saçlarınız çabuk yağlanıyor ve kirli görünüyorsa yıkamak için zamanınız yoksa az miktarda talk pudrayı saç diplerine uygulamak temiz görüntü sağlayacaktır. Talk pudrayı az miktarda uygulayıp fırça ile saç diplerini dağıtmanızı öneririz.
  • Patates kaynatmadan önce ortasından kabuk kısmını hafif şekilde kestiğinizde kaynadıktan sonra kabukları daha rahat soyulacaktır.
  • Tüylenmiş giysilerinizi ponza taşı ile temizleyebilirsiniz.
  • Poşet çaylar kötü kokularda oldukça etkilidir. Ayakkabılarınızın kokusundan rahatsız iseniz; içerisine poşet çay koyduğunuzda kokudan eser kalmayacaktır.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here