İngilterede Terör Saldırısı Ölü ve Yaralılar Var

İngilterede Terör Saldırısı Ölü ve Yaralılar Var İngiltere'nin başkenti Londra'da Manchester Arena'da terör saldırısı yapıldı. Saldırının konser alanında yapıldığı canlı bomba saldırısı düzenlendi.

28

İngiltere’nin başkenti Londra’da Manchester Arena’da terör saldırısı yapıldı. Saldırının konser alanında yapıldığı canlı bomba saldırısı düzenlendi. Teröristtin asıl hedefinin konsere katılmak ve kalabalığın içinde eylem düzenlemek olduğu fakat kapıdaki yoğun önlemler sebebi ile salona giremediği bunun yerine konser çıkışını beklediği belirtildi. Teröristin konser bittikten sonra çıkış kapısının önünde düzeneği patlattığı 22 kişinin hayatını kaybettiği 59 kişinin yaralandığı belirtildi. Konser alanından çıkanlar konser bitti ışıklar kapandı herkes çıkışlara yöneldi bu sırada korkunç patlama oldu herkes kaçıştı açıklamalarında bulundular. Hayatını kaybedenlerin çoğunluğunun çocuklar olduğu belirtildi.

Türkiye terörü lanetliyoruz açıklamasında bulunda. Londra Victoria metro istasyonunda şüpheli bir paket üzerine metro istasyonu boşaltıldı metro seferleri durduruldu. Polis yoğun önlemler sonrasında pakette patlayıcıya rastlanmadığını belirtti.

Londra’da daha öncede  Mart 2017’de otobüs halkın üstüne sürülerek terör saldısı yapılmıştı.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here