Kemal Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında referandum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu;'' Cumhuriyet Gazetesi yazarları 100 gündür hapisteler ve savcılar iddianameleri yazmadılar'' dedi. Herkes yargılanabilir herkes iddianamelerde bulunabilir geç gelen adalet adaletsizliktir dedi.

48

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında referandum ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu;” Cumhuriyet Gazetesi yazarları 100 gündür hapisteler ve savcılar iddianameleri yazmadılar” dedi. Herkes yargılanabilir herkes iddianamelerde bulunabilir geç gelen adalet adaletsizliktir dedi.

Pazar günü 81 ilde il ve ilçe başkanlarımızı topladık. Referandum sürecinde nasıl bir yol izleyeceğimizi paylaştık. Onlara bunun bir memleket meselesi olduğunu Hayır ‘ın çok değerli olduğu söyledik. Gittikleri her yerde şu soruyu sormalarını istedim ” 15 yıldır iktidardasınız meclisten çıkarmak isteyip de çıkaramadığınız kanun oldu mu? yok. O yüzden bu değişikliğin sebebi ne? Neden şimdi bir kişiye parlamento yetkisi vermek istiyorsunuz. Bu sorunun cevabını biz de bilmiyoruz siz de bilmiyorsunuz. ”Tek adam rejimi her şeye muktedir olacaktır” dedi.  ”Referandumda Hayırlarımızı artırmalıyız.” ifadelerini kullandı.

2010 yılında üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü olacak diyerek halka gittiler vatandaşlarımızda itibar ederek evet dedi. Sonra ne oldu yargıyı kime teslim ettiler. Fetö’ye dedi. Danıştay’ı, Yargıtay’ı ve mahkemeleri..Müsteşarı,Emniyet Müdürü,büyük elçileri, Meclis var , Başbakan var Bakan var ve paralel devlet kurdular.

Anayasa Değişikliği Neler getiriyor. Milletin hangi sorununu çözüyor.

Terör sorununu çözecek mi , işsizliği çözecek mi, Türk Lirasının yabancı para karşısında değerini koruyor mu, gıda fiyatları düşecek mi , ekonomik istikrar sağlanacak mı, bozulan eğitim sistemi düzelecek mi Hayır, o zaman biz referandumda bu Hayır’larımızı çoğaltacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu “15 yıldır iktidardalar Başbakan, Bakanlar kendilerinden. Arzu edipte çıkaramadıkları bir karar var mı ? Hayır. Başbakanlığı niye kaldırıyorsunuz bakanları da bitiriyorlar. Bunlar neyi eksik yaptılar. Başbakan Binali Yıldırım’a soruyorum cevap yok. Sayın Bahçeli’ye soruyorum cevap yok Akp’liye soruyorum cevap yok. Bunu niye milletin önüne getiriyorsunuz. İstedikleri bir televizyon kanalında bütün parti liderleri toplanalım tartışalım Bu değişiklik Türkiye’nin lehine mi aleyhine mi olduğunu tartışalım” dedi.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here