Kıdem Tazminatının Fona Devredilmesi

30

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kıdem Tazminatının fonuna devredilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.Önümüzdeki haftadan itibaren görüşmelere başlanacağını açıkladı.

“Bu ifadelerin hiçbiri bana veya hükümetimizden bir arkadaşa ait değil. Dolayısıyla sorunun muhatabının ben veya hükümetimizden bir arkadaşımız olduğu kanaatinde değilim. Geçtiğimiz hafta söyledim. Önümüzdeki haftadan itibaren paydaşlarımızla görüşmeye başlayacağız. Şu anda bizim ‘şu şekilde’ diye herhangi bir ifademiz söz konusu değil. Burada tek bir ifademiz var, ‘alın terinin hakkını koruyacak, güçlü şeffaf, sürdürülebilir, hakkaniyetli bir sistemi paydaşlarımızla uzlaşı içerisinde şekillendireceğiz’. Bununla ilgili daha herhangi bir paydaşımızla görüşmüş değiliz. Dolayısıyla bugün medyaya yansıyan konular tamamen medya mensubu arkadaşlarımızın kendilerine göre bazı duyumlarıdır, yorumlarıdır.”dedi. Ayrıca biz taslağımızı hiçbir kurumla yada paydaşla paylaşmadık dedi.

1 YORUM

  1. Kıdem tazminatını vermeyen birçok işyeri sahibi var. Haklar kaybedilmeden fona devredilmesi çok iyi olur ama yasayı çıkaranlar da bir işveren unutmayalım. Bu yasa işçiden çok işverene yarar.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here