Kılıçdaroğlu Belgeleri Açıkladı

Kılıçdaroğlu Belgeleri Açıkladı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarındaki tartışmaya ilişkin belgeler açıklayacağını belirtti.

18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarındaki tartışmaya ilişkin belgeler açıklayacağını belirtti.

Sayın Erdoğan’a iki sorum olmuştu. Yurtdışında dünürün,oğlun, kardeşine, eniştene, bürokratlara ait milyonlarca para var mı? demiştim. Sayın Erdoğan bana 1,5 milyon liralık dava açtı. Korkacağımı mı sanıyorsunuz.  İkinci soruma henüz cevap gelmedi. Suriye’li mülteciler için 30 milyar dolar harcadıklarını söylediler. 30 Milyar doları nereye nasıl harcadınız? Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var cevabını bekliyoruz dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra Sayın Erdoğan yanına doktorunu çağır belgeyi açıklıyorum dedi. Kılıçdaroğlu çık ispat et dedi, madem istiyor ispatlayayım dedi. Man Adası diye bir devlet var. Evet bizim vilayetlerimizden daha küçük  bir ada devleti. Man adasında Belbey adında bir şirket kurulmuş. Şirket yönetim kurulu bir kişiden oluşuyor kuruluş sermayesi 1 sterlin. Doğru duydunuz 1 sterlin. Kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Sıddık Ayan. Adresini verdi. Elimizde Man Adası devletine ait resmi belgeler ve noter onaylı kuruluş kayıtları var dedi. Sıddık Ayan şirketi Kasım Öztaş’a devr etmiş. Enişten şirkete 2 milyon 500 bin dolar gönderiyor, Kardeşi 2 milyon 500 bin dolar gönderiyor. 1 sterlinlik bu şirkete neden milyon dolar gönderiliyor. Mustafa Erdoğan 1 milyon 250 bin dolar gönderiyor, Osman Ketenci 1 milyon dolar, Mustafa Gündoğan 250 bin dolar,Ahmet Burak Erdoğan 1 milyon 450  bin dolar gönderiyor 4 Ocak 2012 4 milyon 250 bin dolar gönderiyor. Bunları nereden okuyorsun diye sorabilirler. Swift belgesinden okuyorum. Swift belgesi nedir bende bilmiyordum bankacılara sordum yurtdışına para gönderirken Swift mesajları ile gönderiliyormuş. Bu bana yetmez dedim daha net belge lazım dedim. Elimde banka dekontları mevcut. Bu işlemlere ait resmi kayıtlar. Bu kayıtlar Man Adasında da var. Şimdi sahte belge diyebilirler banka kayıtlarına bakarsalar resmi kayıtlar olduğunu görürler. Dekontlar gerçek.

Ben ispat ettim şimdi söyle bakalım kim alçak? Mazottan kaç lira vergi alıyorsun, ev hanımı suyu açınca 5 çeşit vergi ödüyor. Vatandaştan vergiyi alıyorsun ödeyemezse 3 katı alıyorsun. Senin evladın, dünürün, enişten parayı dışarı götürecek. Vergi ödemeyecek. Kılıçdaroğlu konuşmayacak. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.  Sen ülkeyi yönetemiyorsun, sen Türkiye’yi felakete götürüyorsun” açıklamalarında bulundu.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here