Kılıçdaroğlu Konya’da Konuştu

Kılıçdaroğlu Konya'da Konuştu İlk Son Haber

38

Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Konya’da konuştu. Mesele A partisi B partisi değil yeni anayasa neyi çözüyor ? Taşeron sorununu çözüyor mu? Emeklilerin sorununu çözüyor mu ?Tek kişiye yetkiler verilmesini getiriyor dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu “Bu değişiklikle bir kişiye olağanüstü yetkiler veriliyor. Bunun siyasi partilerle ilgisi yok. Bütün kardeşlerimin, arkadaşlarımın düşünerek sandığa gitmesi lazım. Şunu da düşünün; bu değişiklik memleketin hangi sorununu çözüyor? Taşeron işçi sorununu çözüyor mu, emeklinin sorununu çözüyor mu? Bir sabah kalkacağız Türkiye’de tüm yönetim değişmiş, bu yetki verilir mi?  Sandığa giderken bunları düşünün. Yoksa buraya bir parti propagandası yapmaya gelmedim. Bu bir parti meselesi değil, memleket meselesidir. Bu benim sorunum değil, bu ülkenin sorunu,herkesin ortak sorunu dedi.

Kılıçdaroğlu , Devlet bir kişiye emanet edilemez. 80 milyon bir kişiye teslim edilemez. Bunun vebali vardır. Türkiye’yi bir kişiye teslim ettim  demenin vebali çok ağır olur . Kılıçdaroğlu ; evet çıkarsa yargı bağımsız ve tarafsız olamaz. Bu demokrasi olayıdır.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here