Kızlarıma mektup!

Kızlarıma mektup...Annelik; minik bir meleğin kalbine dokunmasıyla başlar.  Öyle büyük bir sevgiye,öyle büyük bir mucizeye dönüşür ki, işte o an tek kelimen evlatlarım olur.

70

Annelik; minik bir meleğin kalbine dokunmasıyla başlar.  Öyle büyük bir sevgiye,öyle büyük bir mucizeye dönüşür ki, işte o an tek kelimen evlatlarım olur.
Kokusunu içine çektiğimde, tüm kokuları unutturan,gözlerinin içine baktığımda şükürler olsun dedirten,minik elleri ile bana her sarılışlarında yeniden doğmama sebep olan,ruhumun ışığı kızlarıma..
Büyüyorsunuz. Fakat benim gözümde hala, ilk kucağıma aldığım,minicik bebeksiniz.Her anne öyle hissetmez mi? İlk kucağına aldığında ki koruma iç güdüsü hep devam etmez mi?
Sizin sayenizde sabrı öğrendim. Hayata sizleri karekterli,özgüvenli,merhametli, hazırlamak için, güçlü durmam gerektiğini. Gözlerinizden bir damla akan yaşın yüreğimi nasılda sızlattığını. Gülümsemenizin dünyamdaki en önemli mucize olduğunu sizin sayenizde öğrendim.
Ben bir anneyim. Çocukları için kanatları olan, sevgi dolu bir anne. Sizde benim dünyamda ki minik meleklerim,nefesim,yaşama sevinçlerimsiniz.
Her daim süt kokan teninizden öpeceğim,düştüğünüzde yanınızda olacağım. Güldüğünüzde sevincinize,ağladığınızda hüznünüze ortak olacağım.
Sizi çok seviyorum meleklerim.  Anne olmanın güzelliğini bana yaşattığınız için teşekkür ediyorum.
Bir anne,evlatlarından başka bir kokuyu bilmez ki,bir anne çocukları için hiç canını vermez mi?
Diliyorum ki; güçlü kanatlarınız olsun. Uçarken vicdanınız,merhametiniz kalbinizde  sizinle beraber olsun. Pamuk yüreğinizde,büyüseniz bile paylaşımınız,iyi niyetiniz,dürüstlüğünüz sizinle beraber daha çok büyüsün…Değerlerinizden,inandıklarınızdan asla vazgeçemeyin.
Bir insana en iyi gelen şey sevgidir. Sizi çok seviyorum canlarım. Anne olunca insan daha iyi anlıyormuş,canından daha önemli bir can olduğunu…Canımsınız,nefesimsiniz,iyikilerimsiniz.

 Banu Uysal – İlksonhaber.com Köşe Yazarı

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here