Kültür ve Turizm Ödülleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kültür ve Turizm Ödülleri'nde açıklamalarda bulundu;''Anayasa değişikliğinde bulunan millet vekilini seçme yaşı 18'e düşürülmesini eleştirenler 15 temmuzda tankların önüne yatan bu gençleri görmezden gelemezler''dedi.

29

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kültür ve Turizm Ödülleri’nde açıklamalarda bulundu;”Anayasa değişikliğinde bulunan millet vekilini seçme yaşı 18’e düşürülmesini eleştirenler 15 temmuzda tankların önüne yatan bu gençleri görmezden gelemezler”dedi.

Cumhurbaşkan’ı Erdoğan; ”Bilmek önemlidir,okumak önemlidir ancak asıl insanların zihninde birşeyler ”bırakabilmek  gerekir ifadelerini kullandı.

Erdoğan, tedavisi devam eden Kenan Işık için ise “Kenan Işık beyefendiyi ziyaret edemediğim için kendimi suçlu hissediyorum” ifadelerini kullandı. Erdoğan “Her Türk asker doğar sözünün doğrusu aslında her Türk şair doğar” dedi.
Cumhurbaşkan’ı Erdoğan “Musiki dalında Nesrin Sipahi. Şiir ve çeviri dalında Cahit Koytak, tiyatro alanında Kenan Işık,Edebiyatta Mehmet Doğan,Prof.Fuat Sezgin hocamınız tebrik ediyorum dedi.

”Bakanlığımızın ödülleri gayet isabetli kurumlara kişilere verilmiştir.Şahsım milletim adına teşekkür ediyorum.Bizi bir araya getiren Kültür Turizm Bakanımıza saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here