Numan Kurtulmuş’tan Emeklilik Yaşı Açıklaması

Numan Kurtulmuş'tan Emeklilik Yaşı Açıklaması Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş Bakanlar kurulunda gündemimizde üç konu vardı

52

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş Bakanlar kurulunda gündemimizde üç konu vardı.

Birinci konu olarak Kıdem Tazminatı reformu gündeme geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı reform çalışmalarında işcilerin hiçbir hak kaybı olmadan kıdem tazminatını fona devretilmesini anlattılar. Konu olgunlaşma döneminde. Bakanlık reformun sürdürülebilir ve yapılabilir olduğunu anlattı. Konu daha sonra taraflar ile konuşularak olgunlaşacaktır.

İkinci konu olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız bir soru üzerine OECD ülkelerinde emeklilik yaşının 72 olduğunu ülkemizde 52 olduğunu 2036 yılında kadınlarda 58 erkeklerde 60 yaşına çekileceğini bunu öngörerek planlama yaptıklarını açıklamak istedi. Emeklilik yaşının yukarı çekilmesi ile ilgili herhangi bir çalışmamız yok mevcut kanunlar uygulanmaya devam edecek açıklamalarında bulundu.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here