Öğretmen Adayları Alan Sınavında Başarısız

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç.Dr. Semih Aytekin Antalya'da Eğitimde Öngörüler sempozyumunda çok önemli açıklamalar yaptı.

43

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç.Dr. Semih Aytekin Antalya’da “Eğitimde Öngörüler” sempozyumunda çok önemli açıklamalar yaptı.

Doç.Dr.Semih Aytekin geçen yıl yapılan KPSS 2016  kapsamında yer alan Öğretmenlik Alan Bilgi Testi’nde adayların başarısız olduklarını açıkladı. Aday öğretmenlerin birçoğu alan sınavında 50 sorunun yarısını bile yapamadılar açıklamasında bulundu.

ÖABT 2016 yılındaki testlerde en başarısız olanlar Lise Matematik öğretmenler adayları oldu 50 sorunun 9’unu bildiler. En başarılı olanalar ise Lise Türkçe Öğretmenleri oldu 50 sorunun 32’sini bildiler.

Eğitim sektöründe büyük yankı bulan açıklamalar gözlerin Eğitim Fakültelerine çevrilmesine sebep oldu.  ÖABT sınav sorularını Eğitim Fakültesi Hocaları açıklıyor.  Eğitim Fakültelerinde derslerin yüzde 50 si alan eğitimine yüzde 30 öğretmenlik becerisi yüzde 20 ise genel kültür eğitimi veriliyor.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here