PTT’den sahte HGS uyarısı

PTT'den sahte HGS uyarısı.Hızlı geçiş sistemine (HGS) ait ve android telefon sistemlerinde çalışan yazılımlar ile ilgili PTT resmi sitesi üzerinden açıklamada bulundu

32

Hızlı geçiş sistemine (HGS)  ait ve android telefon sistemlerinde çalışan yazılımlar ile ilgili   PTT resmi sitesi üzerinden açıklamada bulundu.

PTT  yaptığı açıklamada; ”Hızlı Geçiş Sistemi’ne (HGS) ait ve Android telefonlarda çalışan yazılımımıza benzeyen ve ekran görüntüsü ekte sunulmuş olan çeşitli sahte yazılımların olduğu Şirketimizce tespit edilmiştir.

Söz konusu sahte Android yazılımlarına ait kaynak kodu üzerinde yapılan incelemeler ışığında sahte yazılımın müşteri bilgilerini (Kredi Kartı, Telefonda kayıtlı bilgiler, vb.)çalmaya yönelik özelliklerinin bulunduğu anlaşılmıştır.
Hizmet sunumunda önem verdiğimiz önemli kriterlerden birisi olan Şirketimize güven unsurunu zedelemeye yönelik bahsi geçen sahte yazılımların “Google Playden” kaldırılması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.
Dolayısıyla Şirketimiz müşterilerinin bu uygulamaları kullanmamaları ve söz konusu yazılım kullanıcılarınında sahte yazılımın aşağıda belirtilen adımları takip ederek telefonlarından kaldırılmaları gerekmektedir.
Kurulu sahte uygulamaların kaldırılması için aşağıdaki adımlar izlenmelidir.
– Cihaz yeniden açıldıktan sonra Ayarlar -> Uygulamalar menüsünden HGS Yükle uygulaması kaldırılmalıdır.
– Cihaz yeniden başlatıldığında eski haline dönecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. açıklamalarında bulundu.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here