Reina Katliamcısı Saldırıyı Anlattı

Reina katliamcısı Abdulkadir Mashoripov 39 kişiyi yılbaşı gecesinde katletmişti. Polisin operasyonu sonucu Esenyurt'ta yakalanmıştı.

12

Reina katliamcısı Abdulkadir Mashoripov  39 kişiyi yılbaşı gecesinde katletmişti. Polisin operasyonu sonucu Esenyurt’ta yakalanmıştı.

Mashoripov polise verdiği ifadesinde Özbekistan’da İslam hareketi içerisinde bulunduğunu, Türkiyeye 2016 yılında yasa dışı yollar ile geldiğini ifade etti.Mashoripov,” Fikir ayrılıkları yaşadım,İran’a geçtim. DEAŞ ile İran’da tanıştım.İran üzerinden  Ağrı güzergahını kullanarak Türkiye’ye geçtim.İki çocuğum ve eşim yanımdaydı.Saldırı talimatını DEAŞ’tan aldım dedi.

Mashoripov talimat, Telegram üzerinden ses dosyası olarak ulaştı. Bombalı saldırı planladık ama sıkı güvenlik tedbirleri sebebiyle başaramadık. Olayda kullandığım kalaşnikof’u ve şarjörleri bir arkadaşım Zeytinburnu’ndaki hücre evine getirdi ve olaydan kısa süre önce bana teslim etti. 16 Aralık günü İstanbul’a gelmiş ve 29 Aralık’a kadar Kayaşehir’de İlyas’ın evinde kalmıştım. Bu tarihte Kayaşehir’deki evden ayrıldım.Talimat ortaköy katliamcısınsa taşınabilir bellek ile ulaştı.Talimat kod adı  Ebu Cihad olan DEAŞ emirinden  geldi dedi.

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here