Sağlıklı cilt için doğal öneriler

Sağlıklı cilt için doğal öneriler.Sağlıklı,pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmayı kim istemez? Sizlere bugün doğal yöntemler ile cildinize iyi gelebilecek öneriler sunacağız.

43

Sağlıklı,pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmayı kim istemez? Sizlere bugün doğal yöntemler ile cildinize iyi gelebilecek öneriler sunacağız.

Sağlıklı bir cilt için neler yapılmalıdır?

  • Cilt için en önemli etken beslenmedir. Her ne kadar dışardan cilt için ürünler kullanılsa da beslenme ve su çok önemli yer tutmaktadır. Sağlıklı bir beslenme cildiniz için son derece önemlidir.
  • Su içmek vücudumuz için son derece önemlidir. Günde 2-2,5 litre su ile parlak,nemli ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Cilt tipi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu nedenle cilt tipinize uygun ürünler kullanmak son derece önemlidir.
  • Sivilceli bir cildiniz varsa; yağlı,baharatlı gıdaları çok tüketmenizi önermeyiz. Sivilceli ciltler için limon ve aspirin ile yapılan maske sivilcelerinizi kısa sürede kurutacaktır.
  • Yoğurt ve limon ile yapılan maske lekeli ciltler için etkili bir maskedir.
  • Gül suyu ve bebek pudrasını  sivilce çıkan bölgeye uyguladığınızda sivilcenin daha kolay geçtiğini göreceksiniz.
  • Ciltte ölü deriyi atabilmek için peeling yapmanızı öneririz. Eğer cildinizde sivilce probleminiz yoksa; evde önereceğimiz doğal yöntemler ile peeling yapabilirsiniz.Türk kahvesi telvesi peeling için oldukça etkilidir. İçerisine bir miktar bal ekleyerek uygulayacağınız kahve cildinizi ölü derilerden arındıracaktır. Sivilceli ciltler peeling uygularken dikkatli olmalıdır. Sivilce peeling ile cildin diğer bölgelerine de yayılabilmektedir.
  • Buz küpleri…Evet yanlış duymadınız.Buz cildinizi daha diri ve canlı göstermeyi sağlamaktadır.Buz küpünü cildinizde gezdirin, daha sıkı ve sağlıklı bir cilt için harika bir tavsiye.
  • Dudaklarınız  mı kuruyor? Dudaklarınıza bir miktar bal sürüp, bir müddet beklettikten sonra yıkadığınızda dudaklarında ki kuruluğa iyi gelecektir.
  • Kırışıklıkları önlemeyi azaltmak için kakao maskesini öneririz. Kakao ve bir miktar süt karıştırılıp cilde uygulandığında güçlü bir antioksidan etkisi yaratır.Cildinizi daha genç göstermek için kakao maskesini iki hafta da bir uygulayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz doğal güzellik önerilerini evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Hassas ciltleri olanlar kendilerine uygun olan ürünleri kullanmalıdırlar.

Cilt güzelliği için dıştan takviye kadar, içten takviyede son derece önemlidir. Su,sağlıklı ve dengeli beslenme, alkol,sigara ve kafeinden uzak durmak cildiniz için altın anahtardır.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here