Sağlıklı ve bakımlı saçlar için öneriler

Sağlıklı ve bakımlı saçlar için öneriler.Sağlıklı,dökülmeyen ve canlı saçlara kavuşmak herkesin hayalidir. Kepeksiz,parlak ve sağlıklı saçlar için doğal ürünler ile kendinize bir bakım rutini oluşturabilirsiniz. Sizler için evde kolayca uygulayabileceğiniz saç bakım ile ilgili bilgiler hazırladık.

74

Sağlıklı,dökülmeyen ve canlı saçlara kavuşmak herkesin hayalidir. Kepeksiz,parlak ve sağlıklı saçlar için doğal ürünler ile kendinize bir bakım rutini oluşturabilirsiniz. Sizler için evde kolayca uygulayabileceğiniz saç bakım ile ilgili bilgiler hazırladık.

  • Saçlarınız kepekli ve kaşıntı sorunu yaşıyorsanız; sizlere ilk önerimiz kepekli saçlar için üretilmiş olan  bakım ürünleri kullanmak olmalıdır. Elma sirkesi kepek ve kaşıntı için faydalı bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Cildin ph dengesini korumaya yardımcı olan elma sirkesi kepek sorununuzu da çözmeye yardımcı olmaktadır.Saçlarınızı banyoda bir miktar yıkadıktan sonra spreyli şişe içerisinde daha önceden hazırlanan elma sirkesi ve su karışımı saç diplerine uygulanır.Bir süre bekletilir ve durulanır. Saçta ki kepek ve kaşıntıya iyi gelmektedir.
  • Saçlarınız nemsiz,kuru ve boyalı ise sizlere hindistan cevizi yağını öneririz.Hindistan cevizi yağı; katı şekilde kullanıma sunulmaktadır. Bir miktar hindistan cevizi yağı el içerisinde kısa sürede erimektedir. Hindistan cevizi yağı saça nem vermekte,kuru ve yıpranmış bölgeleri daha canlı yapmaktadır. Saçlarınıza uygulayacağınız bir miktar hindistan cevizi yağı yıpranmaların önüne geçerek,saçınızın daha yumuşak ve parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.
  • Saçlar için kullanılan bakımlar dışında beslenme ve sıvı tüketimi de son derece önemlidir. İçten destekleme; saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlamaktadır.
  • Saçlarınız dökülüyor ise; öncelikle sağlık uzmanına başvurarak kan tahlili yaptırmanızı öneririz. Kan seviyesindeki düşmeler,çinko eksiklikleri de saç dökülmesine sebep olmaktadır.Doktorunuzun önerisi ile alınan takviyeler ile saç dökülmesinin önüne geçilmektedir.
  • Zeytinyağı,badem yağı gibi doğal yağlar saçlarınızda ki kaybettiğiniz nemi düzenlemeye yardımcı olmaktadır.
  • Şampuan seçimlerinizde içeriğinde doğal ürünler kullanmak saçınızın yıpranmasını en aza indirgeyecektir.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here