Salda Gölü Türkiye’nin Maldivleri nerede?

Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü nerede? Salda Gölüne nasıl gidilir? nerede konaklanır? sizler için araştırdık.

666

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü nerede? Salda Gölüne nasıl gidilir? nerede konaklanır? sizler için araştırdık.

Salda Gölü Burdur’un Yeşilova ilçesine 4 km uzaklıkta,Antalya’ya 2.5 saat,Denizli’ye 96 km uzaklıkta bulunmaktadır.1989 yılında birince derece sit alanı olarak ilan edilmesi nedeniyle yapılaşma yasaklanmıştır

Salda Gölü ülkemizin; 184 metreye varan derinliği ile en derin krater gölü ünvanını taşımaktadır.

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda gölü cennet ve doğa harikası bir yerdir. Salda Gölü kıyılarında bulunan, kil ile çamur banyosu yapılabilmektedir.Kilin yıllardır cilt bakımında ve rahatsızlıklarında kullanıldığı bilinmektedir. Doğa harikası olan gölde kil maskenizi yapabilme şansına sahipsiniz.Göl suyunda kil,magnezyum ve soda bol miktarda bulunmaktadır.

Salda Gölünde konaklama yapmak isteyenler için; kamp yapabilme imkanı bulunmaktadır. Yeşilova Belediyesi tarafından işletilen; ”Salda Gölü Belediye Halk Plajında” kendi çadırınızı kurabilirsiniz,ya da çadır kiralayabilirsiniz.Mangalınızı ve kamp ateşinizi yakıp; doğa harikası olan gölün tadını çıkarabilirsiniz.

Doğan baba plajında da kamp kurma ve gezme imkanına sahipsiniz.

Salda Gölü etrafında bungalov evler bulunmaktadır.Konaklamak isteyen misafirler bungalov evleri de tercih edebilirler.

Mavi,turkuaz ve renklerin karışımı olan Salda Gölü’nü ziyaret etmenizi öneririz.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here