ŞampiyONBEŞiktaş 2016-2017 Turgay Şeren Sezonu

Süper Toto süper lig 2016-2017 Turgay Şeren sezonunda şampiyon 33.haftada belli oldu. Uzun süren şampiyonluk yarışında Beşiktaş Başakşehir ile kıyasıya mücadele etti.

106

Süper Toto süper lig 2016-2017 Turgay Şeren sezonunda şampiyon 33.haftada belli oldu. Uzun süren şampiyonluk yarışında Beşiktaş Başakşehir ile kıyasıya mücadele etti. Beşiktaş 33.haftada Gaziantepspor’u 4-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Ligde 15. şampiyonluğunu kazanan Beşiktaş formasında 3.yıldızı hakketmiş oldu. Beşiktaş şampiyonlar liginde direkt olarak gruplarda mücadele edecek.

3.Yıldız tartışmalarında Türkiye Futbol liginin 1959 yılında kurulduğu Beşiktaş 1959 r-tarihinden bu tarafa 13.şampiyonluğunu kazanmış oldu. Ancak Futbol liginden önce İstanbul bölgesi şampiyonu olan Beşiktaş, Avrupa şampiyon klüpler kupasında Türkiye’yi temsil etmek için oynanan maçları da şampiyon olarak tamamladığı ve Türkiye’yi temsil ettiği için iki şampiyonluğu tahkim kurulu tarafından 2002 yılında kabul edilmiştir. Burada önemli nokta olarak bölgesel ligde şampiyonluğu değil Avrupa Şampiyon Klüpler kupasında ülkemizi temsil etmesidir. Bu sebeple diğer takımların şampiyonluğu bölgesel olduğu için değerlendirmeye alınmamıştır.

Beşiktaş’ta Şenol Güneş takımı üst üste şampiyon yapabilen ilk Türk teknik direktör oldu. Gordon Milne Beşiktaş’ı üst üste 3 kez şampiyon yapmıştı şimdi gözler önümüzdeki sezonuda şampiyon bitirerek Gordon Milne’nin başarısını egale etmek olduğu belirtildi.

Galibiyet golleri Babel, Oğuzhan ve diğer ikisi  Talisca’dan geldi. Şampiyon puanını 74  yaparak  en yakın rakibi Başakşehir 4 puan önünde son maça gerek kalmadan ligi lider aynı zamanda şampiyon tamamlamış oldu. Gece Beşiktaş taraftarları tarafından coşku ile kutlandı.

Beşiktaş’ı (Kara Kartal) tebrik ediyoruz.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here