Teog Sınavı Sonrasında Yeni Sistem Netleşiyor

Teog Sınavı Sonrasında Yeni Sistem Netleşiyor

23

Başbakan Binali Yıldırım bugün yaptığı konuşmada TEOG sınavı kaldırıldıktan sonra liseye yerleşimlerin nasıl yapılacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım,TEOG sınavı kaldırıldı onun yerine başarı puanı baz alınacak öğrencinin ilgi alanı belirlenecek 8.sınıflarda ise bir sınav yapılacak. Geçici süre ile bu sınav gerçekleşecek. Bu sınav test biçiminde olmayacak aynı sınıflarında olduğu gibi klasik sınav olacak yani açık uçlu sorular sorulacak. Bunların hepsi birleşerek liselere yerleşim yapılacak. Sınavı merkez hazırlayacak ve okumada merkezde yapılacak açıklamalarında bulundu.

 

1 YORUM

  1. Sanırım Dünyada eğitim sistemini en çok değiştiren ülkelerden biri bizim ülkemiz, neredeyse he yıl eğitim sistemi değişiyor, öğrenciler eğitim sistemine tam alışıyor, eğitim sistemi değişiyor. Artık bu duruma gerçekten bir çare bulunması gerekiyor. Dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip ülkelerden bir tanesi Finlandiya’da okuma yazma oranı çok yüksek, eğitim sistemleri gerçekten çok kaliteli ve sistemi her zaman değiştirmiyorlar. Öğrenciler sistemin nasıl işlediğini biliyor ve ona göre hareket ediyorlar. İnşallah bizim ülkemize de böyle bir eğitim sistemi gelir ve bir daha değişmez.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here