Tırnaklarınız çabuk mu kırılıyor?

Tırnaklarınız çabuk mu kırılıyor?Tırnaklarınız çabuk mu kırılıyor? uzatmak istiyor uzatamıyor musunuz? Sizlere bugün kırılan tırnaklar için neler yapabilirsiniz konulu bir yazı hazırladık. Kadınlar için özellikle cilt bakımı kadar el ve tırnak bakımı da oldukça önemlidir. Bakımlı tırnaklara ulaşmak için sizlere kolayca uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden bahsedeceğiz.

28

Tırnaklarınız çabuk mu kırılıyor? uzatmak istiyor uzatamıyor musunuz? Sizlere bugün kırılan tırnaklar için neler yapabilirsiniz konulu bir yazı hazırladık.

Kadınlar için özellikle cilt bakımı kadar  el ve tırnak bakımı da oldukça önemlidir. Bakımlı tırnaklara ulaşmak için sizlere kolayca uygulayabileceğiniz doğal  yöntemlerden bahsedeceğiz.

Güçlü kırılmayan  tırnaklar için uygulayabileceğiniz yöntemler nelerdir?

  • Tırnaklarınızın kırılmasını önlemek için; öncelikle beslenmenize dikkat etmenizi öneririz.Dıştan bakım kadar içten takviyede son derece önemlidir.Kalsiyum açısından zengin besinler tüketmek tırnaklarınızın daha güçlü olmasını sağlamaktadır.
  • Bir kase içerisine yarım limon suyunu, içerisine de  1 tatlı kaşığı zeytin yağını ekleyip tırnaklarınızı limon -zeytinyağı karışımında bir süre bekletmenizi öneririz. Limon ve zeytinyağı tırnaklarınızın güçlenmesine,kırılmasının önlenmesine yardımcı olmaktadır.Ayrıca limon tırnak sararmasına iyi gelmektedir.

 

1 YORUM

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here