TSK Rus Savaş Uçağı Yanlışlıkla Bizi Vurdu

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamaya göre; Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı sabah 8:40 saatlerinde DEAŞ hedeflerini

35

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamaya göre; Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı sabah 8:40 saatlerinde DEAŞ hedeflerini vururken yanlışlıkla Türk askerlerinin bulunduğu binaya bomba attı. Enkaz altında kalan 3 askerimiz şehit oldu 1 ağır 11 askerimiz yaralandı. Yaralı askerlerimiz tedavi altına alınmak için hastanelere kaldırıldı.

Tsk’dan yapılan açıklama şöyle ; “Rusya Federasyonu yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu  ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini iletmişlerdir. Olayla ilgili  inceleme ve çalışmalar iki tarafça sürdürülmektedir. Ayrıca, aynı olayla ilgili  olarak Rusya Federasyonu Başkanı Sayın Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde  bulunmuşlardır.

Bizleri acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz  şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, TSK ile yüce  Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil  şifalar dileriz.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here