Türk Kargo Uçağı Bişkek’te Düştü

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek yakınlarında bir köye ACT Havayollarına ait Türk Kargo uçağı sabah yerel saate göre 7:30 civarında düştü.

31

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek yakınlarında bir köye ACT Havayollarına ait Türk Kargo uçağı sabah yerel saate göre 7:30 civarında düştü.

Hong Kong ‘dan kalkan Türk Kargo uçağı Kırgızistan başkenti Bişkek’te bulunan Manas Havaalanı’na ineceği zaman radar ile bağlantısının kesildiği ve köyde bulunan 15 evin üzerine düştüğü belirtildi.

Kazada dört kişilik mürettebatın tamamı hayatını kaybetti. Mürettebat Kaptan pilot İbrahim Gürcan Dirancı, İkinci pilot Kazım Öndül, Uzman Yükleme çalışanları Melih Aslan ile İhsan Koca’dan oluşuyordu.

Uçağın 15 evin üzerine düştüğü ilk belirlemelere göre 4’ü çocuk 32 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Enkazdan kurtarılma çalışmaları Kırgız Acil Kurtarma ekipleri tarafından devam ediyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Kırgızistan Başbakanını telefon ile arayarak her türlü desteği vermeye hazır olunduğunu belirtilerek üzüntülerini iletti.

THY düşen uçağın kendi firmalarına ait olmadığını basın organlarının düzgün bilgi vermelerini istedi.

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here