Üç aylar ne zaman başlıyor?

Üç aylar ne zaman başlıyor?Üç aylar ne zaman başlıyor? Üç ayların İslam'da önemi nedir? sizlere üç ayların ne zaman başladığını,İslamdaki önemi ile ilgili bilgiler hazırladık.

42

Üç aylar ne zaman başlıyor? Üç ayların İslam’da önemi nedir?  sizlere üç ayların ne zaman başladığını,İslamdaki önemi ile ilgili bilgiler hazırladık.

Üç aylar Recep,Şaban ve Ramazan aylarından oluşan mübarek aylardır.İslam’da müslümanlar tarafından duaların arttırıldığı,manevi aylara giriş olarak bilinen üç aylar 29 Mart  2017  Çarşamba günü yani  bugün 3 Aylar 1 Recep  başladı.

Regaib Kandili ve Miraç Kandili Recep ayı içinde bulunana mübarek aylardandır. Beraat Kandili Şaban ayında, Kadir Gecesi ise Ramazan ayı içinde bulunan mübarek aylardandır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v), Üç Aylar için şöyle buyurmuştur;“Allah’ım, bize Recep ve Şaban’ı mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır”Peygamber Efendimiz (s.a.v) Ramazan ayı dışında en fazla Recep ve Şâban aylarında oruç tutmuşlardır.

Üç Ayların Başlangıcı: 29 Mart 2017 Çarşamba, Regaib Kandili: 30 Mart 2017 Perşembe Miraç Kandili: 23 Nisan 2017 Pazar, Berat Kandili: 10 Mayıs 2017 Çarşamba, Mevlid Kandili: 29 Kasım 2017 Perşembe tarihlerindedir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Recep ve Şaban aylarında da Müslümanları oruç tutmaya teşvik etmiştir.

 

 

YORUM

Please enter your comment!
Please enter your name here